Folwark Wierzchaczewo

Ogier Carlos DZ

Ogier Carlos DZ ur. 1993 r. wzrost 172cm, obw.195cm, nadp.21,5 STAMM 776

Bonitacja w Holsztynie 52 pkt, Polska 80 pkt

 

Ogier Carlos DZ, syn legendarnego Cantusa – ojca doskonałych sportowców, takich jak dzielny Canturo – Olimpijczyk z Aten pod Bernardo Alvesem, Cantante Z, Calvaro V pod szwajcarem Willi Melligerem, który zdobył Srebrny Medal Igrzysk Olimpijskichw Atlancie, w 1996 roku, Calvano, Cellestial pod Rolfem Goran Bengsstonem, Cascavelle, Catsello – Mistrz Polski pod Aleksandrą Lusiną, Cyrano oraz legendarny Calido I, czy Levantos I i II – wszystkie te zasłużone ogiery są półbraćmi Carlosa ze strony ojca.

Matka Carlosa – premiowana holsztyńska klacz Varicka dała oprócz Carlosa jeszcze dwuch uznanych w Niemieckich Związkach synów – Chamberlain D, oraz Comansche D, które po swych dużych sukcesach sportowych odegrały znaczącą rolę hodowlaną w Europie, Ameryce, oraz Kanadzie.

Ojcem matki Carlosa jest holsztyński ogier Lavallo – zwycięzca uznania ogierów holsztyńskich, syn legendarnego Lorda, ojciec znakomitych europejskich sportowców!

Lavallo pozostawił ślady swej kariery hodowlanej w Niemczech, Danii i Finlandii, gdzie brał czynny udział jako reproduktor.

Holsztyński ogier Conte -dziadek Carlosa ze strony matki, ma na swoim koncie wiele zwycięstw w konkursach międzynarodowych rangi CSIO, gdzie reprezentował rewelacyjnie Ekipę Niemiec w Pucharach Narodów.

Carlos DZ –Ogier holsztyński nagrodzony  premią  państwową, dał się poznać jako wybitny sportowiec, startując w  najwyższej  rangi  międzynarodowych  zawodach pod  Menfredem  Scheidem,a później pod Nagelem Bjornem.
Ten bardzo dzielny  i niezwykle waleczny na parkurach koń w wieku zaledwie 8 lat zapisał się w historii  światowego  sportu, wygrywając liczne konkursy rangi międzynarodowej, zajmując  należne mu miejsce na podium dla zwycięzców.

Jego kariera hodowlana rozpoczęła się po niefortunnej kontuzji ścięgna w 2006 roku, gdy po licznych sukcesach Pucharu Narodów  odszedł w blasku chwały, by rozpocząć karierę reproduktora.

W tym krótkim czasie, dochował się czterech uznanych synów, w tym II Czempiona ogierów Holsztyńskich w Neumaster/Niemcy, oraz zwycięzcy próby dzielności ogierów w Redefin/Niemcy 2011r,  gdzie ten, niespełna 2,5 letni ogier został okrzyknięty najlepszym koniem pokazu!!!

Carlos jest półbratem legendarnego Calido I, którego potomstwo wygrało ponad 2 mln Euro!

Potomstwo Carlosa sprawdzone jest w dużym sporcie w światowej skali, cechując się ogromną urodą, charyzmą i niezwykłym ruchem.

Wiele córek Carlosa otrzymało najwyższą premię Państwową związku holsztyńskiego,

Carlos DZ uznany jest w związku holsztyńskim, oldenburskim, Zangersheide i w większości związków niemieckich, jak i w Polskim.

FILMY

https://youtu.be/0bC08HosrPA

https://youtu.be/F-JCC4hrdlg

http://www.youtube.com/watch?v=F-JCC4hrdlg&list=UUUBMT2VX-SaeBaL2NYMGGNA&index=2&feature=plcp

Film Carlosa i potomstwa 2012r.

http://www.youtube.com/watch?v=dKEfMMluX2c&list=UUUBMT2VX-SaeBaL2NYMGGNA&index=1&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=Kg9HYIELY_A

http://www.youtube.com/watch?v=_q39SJTr2BY