Folwark Wierzchaczewo

REKREACJA KONNA

UWAGA!!!

Stajnia zaprasza na jazdę konną na koniach rasy fryzyjskiej!!!

Zapraszamy do udziału w jazdach konnych prowadzonych przez doświadczonego instruktora. Prowadzimy kompleksową naukę jazdy konnej dla miłośników koni w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania.

Posiadamy plac treningowy z przeszkodami oraz dobrze przygotowane i bezpieczne konie, w tym, klacze po bogatej karierze sportowej, będące idealnymi nauczycielami.

Jazdy dla początkujących (lonża)

Pierwsze lekcje zaczynamy od nauki czyszczenia i siodłania konia.

Odpowiemy na wszystkie pytania z zagadnienia pielęgnacji, hodowli, czy obchodzenia się z koniem.

Następnym etapem jest jazda indywidualna na lonży z instruktorem, dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie.

Lekcje te oparte na różnych ćwiczeniach mają na celu doskonalenie równowagi i swobodnego dosiadu oraz zdobycie podstawowych umiejętności umożliwiających kierowanie koniem.

Jazdy maneżowe

Podczas jazd na ujeżdżalni, odbywa się nauka samodzielnego panowania nad koniem, zaś bardziej doświadczeni jeźdźcy doskonalą umiejętności własne i konia.

Jazdy maneżowe przygotowują również do skoków przez przeszkody.

Jazdy w terenie

Osoby samodzielnie jeżdżące, dobrze panujące nad koniem, mogą korzystać z wyjazdów w teren odbywający się po okolicznych lasach i polach.

W czasie takich wycieczek można pokonywać nierówności terenu, skakać przez przeszkody znajdujące się na drodze oraz podziwiać przyrodę.

Oprowadzanie dla dzieci

Dla najmłodszych dzieci oferujemy oprowadzanki na kucyku trzymanym przez instruktora.

Pierwszy pozytywny kontakt z kucykiem sprawia, że dzieci tracą lęk przed dużo większym od nich zwierzęciem oraz nabierają odwagi i samodzielności.

Nasze kucyki są bardzo łagodne i uwielbiają dzieci!

Zapraszamy na przejażdżkę bryczką po malowniczej okolicy.

Cennik