Uccello
INFORMACJE O OGIERZE 
 
 
 
 
UCCELLO Z KOŃCEM ROKU 2020 ZOSTAŁ SPRZEDANY , ZOSTAWIAJĄC W FOLWARKU  BARDZO OWOCNE POTOMSTWO.
 
 
 

Uccello KWPN

ur. 8.05.2001 Holandia
Nr paszportu DE 404046077501
wzrost: 173 cm, obwód: 195 cm, nadp. 21,7 cm

Bonitacja PZHK 81 pkt.
nr licencji 553 G Pz

Oceny hodowlane w związku Hanowerskim, Niemcy:

Index skokowy 131,20 pkt.
Index ujeżdżeniowy 114,09 pkt.
Index ogólny 122,86 pkt.
Ocena na potomstwie Skoki: Zuchtwert Springen : 138 pkt.
Ocena na potomstwie Ujeżdżenie: Zuchtwert Dressur: 102 pkt.

3 Uznanych synów, w tym 2 ogiery uznane i premiowane w księdze hanowerskiej
53 klacze hodowlane w zw. hanowerskim
12 klaczy z nagrodą państwową Staatspremien.
181 szt. potomstwa zarejestrowanego w sporcie.
22 szt. potomstwa startującego w S klasie w skokach i wyżej.

  Ogier Uccello KWPN ukończył z oceną bardzo dobrą w 2004 roku prestiżowy, 300 dniowy zakład treningowy w Adelheidsdorie i uzyskał licencję w związku hanowerskim, jak i większości związków niemieckich.
  
Jego wyniki są imponujące – index skokowy 131,20 pkt. ujeżdżeniowy 114, 09 pkt. a index ogólny 122, 80 punktów, pozwolił Uccello zająć 3 lokatę w zakładzie treningowym wśród 42 ogierów. Oceny z zakładu to : charakter i temperament 8, jezdność 8, stęp 8, kłus 8, galop 10, przydatność do skoków 10, skoki luzem 9,28, skoki pod jeźdźcem 8,67, kłus pod jeźdźcem 9,31, galop 7,99, skoki w terenie 8,27.
 
Uccello całe swe dotychczasowe życie spędził w renomowanym, niemieckim państwowym stadzie ogierów LG Celle, gdzie przez 12 lat był dzierżawiony w celach hodowlanych, pozostając nadal własnością swego hodowcy z Holandii. W marcu 2016 roku został zakupiony ze stada w Celle i przyjechał do Polski, by pełnić stanowisko reproduktora.
 
Uccello zajmował czołowe lokaty w konkursach dla młodych koni, dochodząc do poziomu S klasy w skokach. Zachwycał na parkurach widowiskową galopadą i techniką skoku, zawsze uważny, skupiony z sercem do walki. Niestety uraz ścięgna w wieku 8 lat spowodował wycofanie przez ogiera ze sportu przez właściciela, na rzecz kariery hodowlanej, której wyniki są bardzo dobre. Poddane ocenie potomstwo Uccello, uzyskało bardzo wysoki index przydatności do skoków – 138 punktów!
 
Rodowód Uccello niesie w sobie połączenie linii KWPN z pełną krwią angielską, jak i spory udział rasy holsztyńskiej. Na uwagę zasługuje doskonała linia żeńska matki Uccello, wybitnej klaczy hodowlanej, oraz wartość znakomitego folbluta, ogiera Saros, który jeszcze za życia stał się legendą.
 
„ Dolew pełnej krwi to skok w przyszłość, który powoduje cuda… „ – to przysłowie powtarzane przez wielu hodowców na całym świecie niesie cel wyhodowania konia o przyszłościowej karierze sportowej, w lekkim typie, o dużej wytrzymałości i szlachetności eksterieru.
 
Ogier Uccello w dużej mierze przekazuje swemu potomstwu swoją ogromną urodę, szlachetny typ, wybitny galop, oraz technikę i siłę skoku. Wiele jego potomków dziedziczy po nim również maść, odmiany jak i poprawny pokrój. Ogier posiada pełne badania weterynaryjne, komplet zdjęć RTG, jest wolny od osteochondrozy i wad genetycznych. Syn Uccello, ogier Victorio, uznany w związku hanowerskim , również ukończył 300 dniowy test dla ogierów w Adelheidsdorfie w 2008 roku, wygrywając najlepszym skokowym indexem w swoim roczniku, wynoszącym 133,39 pkt, aktualnie startuje w konkursach klasy GP, osiągając wysokie wyniki. Królewska, holenderska księga stadna KWPN, do której zapisany jest Uccello, przez wiele lat plasowała się na pierwszym miejscu światowego rankingu WBFSH pod względem wyników sportowych, zarówno w ujeżdżeniu, jak i w dyscyplinie skoków. Aktualne wyniki z 2015 roku plasują księgę KWPN na drugiej pozycji tej listy w skokach, zaś w ujeżdżeniu wciąż zajmuje pozycje lidera. Do księgi KWPN zapisane są najlepsze reproduktory sportowe, takie jak; olimpijczyk Kannan, Van ogh, Voltaire, Bordeaux, Totilas – trzykrotny Mistrz Świata, Heartbreaker, Jezz, Big Star, Metall, Verdi, Ampere, czy Valegro, Desperado oraz Parzival. Ogier Uccello uznany jest w związku hanowerskim, bawarskim, reńskim, ZDfP, oldenburskim, Zangersheide, w większości związków niemieckich, oraz w związku polskim.
 
Ogier Uccello uznany za najlepszego reproduktora, według potomstwa wystawionego na aukcji związku hanowerskiego w Verden

Certyfikaty

Galeria

Uccello w wieku 17 lat

Potomstwo

1m w konkursie 140 na CSI ***

Ogier Victorio, uznany i premiowany w księdze Hanowerskiej syn Uccello wygrał w marcu 2020 GP rangi CSI*** w Wellington USA. W 2019 roku, w konkursie GP 160 cm finału Pucharu Świata zajął 6 miejsce, zdobywając sumę 100 tys dolarów podczas jednych zawodów. w roku 2018 suma ego wygranych wynosi 700 tys dolarów, czyli ponad 3 mln zł!. Przez pierwsze 5 miesięcy 2020 roku suma wygranych tego konia wynosi 137 tys dolarów, czyli 550 tys zł.

Unique, uznany w księdze hanowerskiej syn Uccello, nagrodzony premią państwową.

Uznany w związku hanowerskim syn - ogier Vucello z matki po Cranach uzyskał wysoką ocenę za skoki 9,5 pkt, trzykrotnie wygrywając kwalifikacje do Bundeschempionatu zw. Hanowerskiego, którego w 2016 roku został czempionem, dodatkowo otrzymując premię.

syn
Wnuk Uccello podwójnym zwycięzcą zakładu treningowego związku westwalskiego i hanpwerskiego
6 letnia córka Uccello, sprzedana na aukcji zw. hanowerskiego w Verden za 28 000 eu
Informacje o klaczy Victoria nagrodzonej Premią Państwową zw. hanowerskiego
http://www.zuchtgemeinschaft-poit.de/st-pr-st-victoria-1.html
Rodzina ogiera Uccello

Ojciec Uccello, holenderski Now or Newer to sława rasy KWPN, szeroko wykorzystany również w Niemczech jako reproduktor. Starował w latach 90-tych na poziomie S *** w międzynarodowych konkursach, osiągając wysokie lokaty. Oprócz 9 uznanych synów, jest ojcem wałacha If Ever, który wygrał konkurs 160 cm podczas CSIO w Wellington USA, jak również ogiera Tobias, startującego w konkursach 150 cm, oraz og. Tininho – konkursy 160 cm. Ogier Now or Never należy do 1 % elitarnych ogierów według listy Międzynarodowej Federacji FN, na podstawie oceny wartości hodowlanej koni skokowych w Niemczech. Aktualnie index skokowy oceny na potomstwie tego ogiera wynosi 152 pkt.

Dziadek Uccello, ogier KWPN Voltaire Keur Preferent, to legenda światowego sportu. Aktualnie posiada 333 sportowych potomków, 68 uznanych synów, oraz 200 klaczy z premią państwową. Voltaire startował z sukcesami w najwyższych konkursach skokowych pod Josem Lansinkiem, Mistrzem Świata, wygrywając m.in. GP w Berlinie w 1989 roku. Ogier Voltaire należy do 30 najlepszych reproduktorów na świecie, a jego syn Kannan, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, jest aktualnie nr 1 na liście topowych ogierów.

Matka Uccello, klacz Baranda, została uhonorowana tytułem STER Preferent w Holandii, dając 14 sztuk potomstwa, w tym trzech uznanych synów – ogiera Gouverneur, og. Alchimist ( również po Now or Never ) uznanego w zw. Oldenburskim, oraz ogiera Uccello. Matka matki Uccello – klacz Jacaranda, również odniosła wiele sukcesów hodowlanych, za które otrzymała tytuł Keur Preferent. Zarówno Uccello, jak i jego matka, oraz babcia, zostali wyhodowani w Holandii, przez znaną rodzinę – Państwa Morssink , którzy również byli właścicielami sławnego ogiera Now or Never, ojca Uccello. Ojciec matki, ogier pełnej krwi Saros XX, został szeroko użyty w Holandii, Niemczech, jak i w USA. Uznany został w rasie KWPN, związku trakeńskim, jak i w pełnej krwi. Pozostawił po sobie aż 6 uznanych synów, 6 sztuk potomstwa startującego w S klasie ujeżdżenia, a czworo jego potomstwa startuje w skokach na poziomie S klasy, w tym wałach Baltazar, odnoszący sukcesy w konkursach klasy GP w skokach, klacz KWPN Corella startująca w konkursach 160 cm. Belisar, uznany syn Sarosa zapisał się mocno w hodowli koni ujeżdżeniowych, dając sporo wybitnie ruszającego się potomstwa. Ogier Saros xx, jest również ojcem matki ogiera Barroso po Bordeaux, stacjonującego w stacji Paula Schockemohle.

Dziadek Uccello od strony matki, holsztyński ogier Heros (Amor), zostawił po sobie aż 17 uznanych synów w Belgii, Norwegii i Holandii, startujących w wysokich konkursach do klasy GP