Ogier Consens

  z końcem marca ogier Consens wrócił do Niemiec, gdzie będzie dalej pełnić rolę reproduktora.

ur. 25 01 1994 rok. Rasa holsztyńska, STAMM 1947.

Aktualne wymiary 168 cm. 197. 22 cm. 80 pkt. Bon.

Cena PROMOCYJNA nasienia ogiera Consens na rok 2016 wynosi 500 zł nettopierwsza ruja, kolejne ruje dopłata 200 zł, krycie naturalne, bądź wysyłka świeżego nasienia, więcej w regulaminie stanówki.

Holsztyński ogier Consens, posiada wybitny rodowód połączenia linii holsztyński C na L, będąc synem og. Capitol I, który jeszcze za życia stał się legendą, a jego fenomen, mimo wielu lat trwa do dziś, przez jego synów, reprezentujących tę linię światowych sportowców, zaliczanych do elity, takich jak : Cassini I, Cassini II, Carthago Z, Cento, Carolus I , II, Calato, Casino, Celano, C -Indoctro, Clearwey, Dutch Capitol

Capitol I to fundament holsztyńskiej hodowli koni skokowych, posiada na swym koncie 36 uznanych synów, a jego potomstwo wygrało łącznie ponad 5,5mln euro!!!

Informacja o ogierze Capitol

Informacje na temat Capitol I ze strony www.horse-gate.com

Prezentacja Capitol I

Ojciec matki – holsztyński ogier Landlord, również mocno zasłużył się w hodowli jako reproduktor, dając m.in.takie konie jak Lianos – Mistrz Świata WEG 1998 startujący pod Rodrigo Pessoa (BRA).Pozostałe potomstwo holsztyńskiego Lendlorda to konie startujące w konkursach klasy S, jak i GP – Larimero, Landrover, Landcaster, Classic Touch, Landini II, Landstreicher K, Locarno, Abigail 76.

Landlord zasłynął już w zakładzie treningowym w Medingen, gdzie uzyskał bardzo wysoki index skokowy – 148 pkt, index ogólny 127 pkt, ostatecznie zajmując 7 pozycję na 52 ogiery, co w roku 1986 było bardzo dobrym wynikiem.

Ogier ten pozostawił po sobie 7 uznanych synów, 152 klacze hodowlane zapisane do niemieckich ksiąg, głównie w rasie holsztyńskiej, 274 potomstwa czynnie startującego w sporcie, w tym 2 potomków odnoszących sukcesy w S klasie ujeżdżenia i 38 sztuk potomstwa z dobrymi wynikami w skokach na poziomie 140 – 150 cm!

Ojciec Landlorda – epokowy Landgraf, ogier posiadający na swoim koncie 1113 sztuk sportowego potomstwa, 102 uznanych synów, w tym 205 szt. potomstwa w S klasie skoków, a jego potomstwo „zarobiło” ponad 4,5 mln Euro!

Dziadek matki, ogier Maracaibo, mocno zaawansowany w pełną krew, startował z powodzeniem w międzynarodowych konkursach S *** pozostawiając po sobie 4 uznanych synów, oraz 146 sportowych potomków.

Matka ogiera Consens, holsztyńska klacz Enda dała oprócz Consensa kolejnego uznanego ogiera Landjano po Lanzauber, który pod Nagelem Bjornem udanie startuje w konkursach S *** na zawodach międzynarodowych.

Ogier Consens w wieku 3 lat zdał prestiżowy, 100 dniowy test ogierów w Adelheidsdorf, ( zakład treningowy dla ogierów Hanowerskich ) , a w wieku 4 lat rozpoczął obiecująco starty w dyscyplinie skoków rundy młodych koni, lecz po niefortunnej kontuzji został wycofany ze sportu na rzecz kariery hodowlanej, której wyniki są obiecujące :

3 uznanych synów, 171 szt. potomstwa czynnie startującego w sporcie, w tym 12 szt. w skokowej S klasie, i jeden potomek w S klasie ujeżdżenia.

Jako 9 latek, w 2003 roku zdał 100 dniowy test ogierów w Elmshorn i uzyskał dożywotnią licencję na krycie w związku holsztyńskim, gdzie zarejestrowanych jest obecnie 37 jego córek, jako klaczy hodowlanych wpisanych do głównej księgi.

Syn Consensa, holsztyński wałach Chardonnay 67 z matki po Calypso I posiada na swym koncie wiele wygranych konkursów klasy S **, jak i Chik&Charm – wałach oldenburski również startujący w S rundzie, podobnie Cisco 180 z matki po Liatos, czy Classix Lady – 7 latka z matki po Cassini I startująca w konkursach 130, Coco Chanel 136 – konkursy 130 cm, Caju 5 – konkursy 120 runda młodych koni, Cortino 45 – wałach holsztyński z matki po Caretino, konkursy 130 -140 cm, czy też Contador 25, który jako 7 latek zajął 3 miejsce w klasie ST. Georg Special S klasy w ujeżdżeniu, będąc własnością znanej firmy Sport PferdeScholz.

Ogier Consens posiada w swym rodowodzie duży dolew pełnej krwi przez tak wybitne ogiery jak Ladykiller, Cotage Son, Mamometer, oraz krew słynnego angloarabskiego Ramzesa. Consens pochodzi z rodziny STAMM 1947, do której należą również ogiery Clintord I i Clintord II, oba po Clinton, Cambrige po Caletto I. Quanto po Quadrigo I.
Consens, to bardzo szlachetny, sprawdzony na potomstwie ogier,wolny od osteochondrozy, i wad genetycznych, cechuje się poprawnym pokrojem, bardzo dobrym charakteremi lekkim ruchem. Jego potomstwo wyróżnia się dobrą techniką skoku, siłą, oraz jezdnością.
Ogier mimo wieku 22 lat, wciąż cieszy się dobrym zdrowiem, pochodząc z „długowiecznej” rodziny holsztyńskiej, w której jego ojciec Capitol I dożył pięknego wieku 26 lat, półbrat Cassini I dożył 27 lat,Carthago Z żył lat 26 lat.
Consens uznany jest w związku holsztyńskim gdzie ma ponad 200 sztuk potomstwa, z czego 37 matek hodowlanych wpisanych do księgi. Posiada również licencję związku oldenburskiego, ZDfP, jak również wpis do ksiąg w związku Hesskim, Reńskim,Westwalskim, oraz polskim.

Consens został zakupiony do Polski pod koniec grudnia 2014 z Niemiec, gdzie dostępne jest nadal jego nasienie mrożone.

POTOMSTWO OGIERA CONSENS

10 latek po Consens konkursy 140 cm