In Memoriam CarlosDZ

Stajnia Folwark Wierzchaczewo

Z końcem 2015 roku pogalopował na wiecznie zielone pastwiska nasz Carlos.. Pozostawił po sobie bardzo obiecujące konie, które budują nasze nadzieje. Żegnaj przyjacielu….

Ogier Carlos DZ ur. 1993 r. wzrost 172cm, obw.195cm, nadp.21,5 STAMM 776 Bonitacja w Holsztynie 52 pkt, Polska 80 pkt. Wicemistrz Świata Ogierów Amsterdam 2001r!!!

Ogier Carlos DZ, syn legendarnego Cantusa – ojca doskonałych sportowców, takich jak dzielny Canturo – Olimpijczyk z Aten pod Bernardo Alvesem, Cantante Z, Calvaro V pod szwajcarem Willi Melligerem, który zdobył Srebrny Medal Igrzysk Olimpijskichw Atlancie, w 1996 roku, Calvano, Cellestial pod Rolfem Goran Bengsstonem, Cascavelle, Catsello – Mistrz Polski pod Aleksandrą Lusiną, Cyrano, oraz legendarny Calido I, czy Levantos I i II , jak i ogier Cantanis- szeroko użyty w Polskiej hodowli. 
Wszystkie wymienione ogiery są półbraćmi Carlosa ze strony ojca.

Matka Carlosa – premiowana holsztyńska klacz Varicka dała oprócz Carlosa jeszcze dwuch uznanych w Niemieckich Związkach synów – Chamberlain D, oraz Comansche D, które po swych dużych sukcesach sportowych odegrały znaczącą rolę hodowlaną w Europie, Ameryce, oraz Kanadzie.

Ojcem matki Carlosa jest holsztyński ogier Lavallo – zwycięzca uznania ogierów holsztyńskich, syn legendarnego Lorda, ojciec znakomitych europejskich sportowców!

Lavallo pozostawił ślady swej kariery hodowlanej w Niemczech, Danii i Finlandii, gdzie brał czynny udział jako reproduktor.

Holsztyński ogier Conte -dziadek Carlosa ze strony matki, ma na swoim koncie wiele zwycięstw w konkursach międzynarodowych rangi CSIO, gdzie reprezentował rewelacyjnie Ekipę Niemiec w Pucharach Narodów.

Carlos DZ wyróżnia się niezwykle poprawną budową, harmonijnym eksterierem i bardzo dobrym ruchem, wręcz wybitnym galopem, oraz niesamowitą siłą skoku, którą przekazuje swemu potomstwu, czego potwierdzeniem są liczne sukcesy sportowe i hodowlane jego dzieci w Europie, jak Kanadzie, czy USA… Ogier wolny od osteochondrozy, czysty genetycznie- potomstwo cechuje się prawidłowością budowy, jak i „czystą” genetyką/

Mocne geny Carlosa dominują wśród jego potomstwa, wyraziście przekazując im maść skarogniadą, bądź siwą.

Ruch, temperament, ogromna uroda, charyzma, dzielność sportowa- ogromna siła i serce do skoków – wszystkie te cechy odziedziczyło jego dotychczasowe potomstwo zapisane do niemieckich ksiąg stadnych.

Jego źrebięta w dużej mierze uzyskały premię związku Holsztyńskiego za typ, poprawny pokrój i bardzo dobry ruch, a jego starsze potomstwo z powodzeniem startuje w wysokim sporcie w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Belgii, Kanadzie, Holandii i we Włoszech. (Dane ? Holsteinerverband Kiel, Zuchtmagazine)

STAMM 776, z którego wywodzi się Carlos-nazywany jest przez niemieckich hodowców srebrną tablicą zasłużonych koni, do którego należą konie o wielkiej sławie i legendzie- takie jak

Acorado I, Calvados I i II, Landos I i II, Lordanos, My Lord (Nadine Capellman), Ramirado, Ramiro Z, Lord Incipit, czy Leandra pod Otto Becker.

Ogier Carlos DZ startował w konkursach skokowych klasy S**** na międzynarodowych hipodromach, zdobywając czołowe miejsca w konkursach rangi CSI (II m w CSI Hamburg,IV CSI** Achen, III CSI Stuttgart) , został również wicemistrzem Świata uznanych ogierów w Amsterdamie w 2001 roku pod Manfredem Scheid, ustępując tylko wybitnemu ogierowi Andiamo Z pod późniejszym Mistrzem Świata-Jos Lansinkiem.

http://www.highoffleystud.co.uk/stableexpress/classresult.asp?id=1259&date=2001

Jego kariera sportowa zakończyła się niestety przedwcześnie z powodu kontuzji ścięgna, podczas zawodów, w stajennym boskie, gdzie niefortunnie jego kopyto zostało uwięzione między metalową konstrukcją boksu.

Po wielu sukcesach sportowych, przyszedł czas na rozpoczęcie kariery hodowlanej.

EU Hengststation Voelz ? Europejska stacja hodowlana p.Lothara i Svena Voelza zakupiła Carlosa, by obok tak znakomitych reproduktorów jak Colman, Carinjo, Carbano, Le Grand, zasłynął w hodowli.

W 2006 r. został uznany i premiowany w Związku Holsztyńskim i rozpoczął czynny udział jako reproduktor.

Ogier Carlos DZ licencjonowany jest w wielu niemieckich związkach – holsztyńskim, oldenburskim, westfalskim, ZfdP, jak i w Zangerzheide i we Włoszech, oraz w Polsce.

Ogier ten posiada 4 uznanych w Niemczech synów, (Calvaren, Carolo, Carlo Grande) jak i ponad 60 premiowanych związkowych klaczy oraz kilkanaście klaczy z nagrodą Państwową związku holsztyńskiego.

Do końca zeszłego roku ponad 60 rocznych ogierów otrzymało premię, oraz około 58 klaczek.

Mimo, iż Carlos kryje w Holsztynie zaledwie niecałe 5 lat, może być dumny ze swego potomstwa, któremu przekazuje typ, ogromną urodę, doskonały ruch jak i talent skokowy, siłę i skoczność. Jego synowie i córki mogą poszczycić się wieloma nagrodami hodowlanymi związku holsztyńskiego, niemalże doskonałością eksterieru, jak i dzielnością w dużym sporcie, co jest potwierdzone w Zuchtbuch Jahr 2010. Źrebaki po tym ogierze trafiły do znanych hodowców w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, czy Danii.

Carlos jest półbratem ze strony ojca niezapomnianego Cantanisa, którego potomstwo dobrze zaprezentowało się na MPMK (I miejsce syn Cantanisa, II miejsce wnuk, III miejsce ponownie syn)

Więcej informacji o ogierze znajduje się na stronach internetowych, wyniki hodowlane

  • www.horsetelex.de
  • www.hengststation-voelz.de